CN_Group Webová nalejvárna (Zlín)

Popis

Zveme vás na další díl ze série Nalejváren - IT meetupů pořádaných profesionály v oboru programování a informačních technologií ze společnosti CN Group. Opět se sejdeme v krásných prostorách zlínské pobočky CN Group, kam jsme vám kromě spousty chlebíčků přivezli také čtyři přednášející, kteří do vás "nalejou" své zkušenosti se Svelte, Design Systems - Libraries evolution, Federated GraphQL a Design Sprint.

Program:
16:00-18:30 - Přednášky
18:30-19:00 - Občerstvení a networking

Můžete se těšit na:
Svelte - budoucnost architektury FE frameworků
Tomáš Řezáč
Svelte je vycházející hvězda mezi FE frameworky. Během posledních dvou let bylo zvoleno "nejoblíbenějším frameworkem" (stack overflow insights) s nejspokojenějšími vývojáři (stateofjs). Svelte je oblíbené pro svou jednoduchost a rychlost. Protože je Svelte formou kompilátoru, spíše než tradičním frameworkem, mohlo rozšířit JS o chybějící syntax, jako jsou nativní reaktivní proměnné a příkazy nebo sdílené proměnné (stores). Aplikace napsané v Reactu, Vue nebo Angularu mohou být přepsány ve Svelte jen zlomkem rozsahu původního kódu. Svelte je stále častější volbou velkých softwarových hráčů včetně Facebooku!

Design Systems - Libraries evolution
Lukáš Duspiva
Doba, kdy byl vývoj webů čistě "one-man-show", je za námi. Není neobvyklé, aby dnešní weby a webové aplikace byly výsledkem práce mnoha lidí. Design web je jednou z hlavních domén, na jejíž tvorbě a údržbě se podílí téměř celý team - UX designéři, vývojáři i testeři. Jakým způsobem ale design pojmout, aby na to celý team nedoplatil? Které současné knihovny nám v tom pomohou? Jaké jsou jejich možnosti a na jakých základech jsou postaveny? Pojďme se společně podívat na evoluci knihoven a design systémů z pohledu React vývojáře.

Federated GraphQL
Tomáš Horáček
Co je GraphQL? A jak lze GraphQL škálovat? Ať už řešíte komplexitu kódu GraphQL serveru nebo decentralizaci týmů, tak federované GraphQL může být tím pravým řešením. Podíváme se, co federované GraphQL je, jaké má výhody i limity a jaká je jeho budoucnost.

Design Sprint - zjistěte, zda má produkt šanci za pouhých 5 dní
Jan Černý + Veronika Hniličková
Pracovali jste někdy na projektu, který neměl jasný cíl nebo plán? Byli jste někdy svědky budování produktu, který nebyl přijat koncovými uživateli? Design Sprint (jehož průkopníkem je společnost Google Ventures) je pětidenní workshop, který využívá základy přístupu Design Thinking ke snížení rizik spojených s úspěšným uvedením produktů na trh. Od map uživatelské cesty a náčrtů potencionálních řešení přes tvorbu prototypu až po testování a shromažďování zpětné vazby od skutečných koncových uživatelů. Náš UX tým vám ukáže, jak může Design Sprint pomoci nejen našim klientům, ale také vývojářům lépe pochopit a celkově tvořit lepší produkty.

Informace o poloze

CN Group

Ulice
7074 Vavrečkova
Město
Zlín
Url
http://www.cngroup.dk